Hykro s.r.o. Since 1999

Knaus Tabbert míří v rámci své nové modelové řady pro rok 2021 hodně vysoko

25. 8. 2020

Přijímání výzev, neustálé zlepšování technologií a designu, revoluce budoucnosti karavanování - to je Knaus Tabbert realizující i v letošním roce další rozhodující kroky tak, aby i nadále zůstal důležitou a oblíbenou značkou ve světě karavaningu, který i letos zažívá nevídaný boom a upevňuje si značně vylepšenou pozici na trhu.

Důkazem toho je i tovární účast na největší karavanové výstavě v Dusseldorfu, kde skupina Knaus Tabbert výhradně obsadila zcela nově postavenou moderní prostornou výstavní halu č.1 , kterou má exkluzivně zamluvenu na další 5 let, v době kdy např. celá skupina Hymer i další výrobci se veletrhu neúčastní.

O boomu skupiny Knaus ostatně svědčí čísla z prvního čtvrtletí roku 2020, který byl pro společnost Knaus Tabbert GmbH opět mimořádně úspěšný. Meziroční nárůst obratu za Q1 byl v rozsahu dvouciferných čísel.

Německo pokračuje v boomu karavaningu

Celkový počet registrací nových vozidel v Německu, nejdůležitějším trhu této společnosti, svědčí o dalším potenciálu, kdy jen v květnu se zvýšil celkový počet nově registrovaných karavanů o 29 procent. A protože společnost Knaus Tabbert je dlouhodobě důležitou součástí tohoto trhu, přijala heslo "Cestujeme - být v pohybu" za své, a nejen v následujícím roce 2021 se bude ještě více orientovat na další zlepšování designu a použití inovativních technologií v jejich vozech. Ostatně to potvrzují nové modely pro rok 2021.

A na co se můžete těšit?

Dnes vás seznámíme s novinkami KNAUS a WEINSBERG CUV (Caravanning Utility Vehicles)

KNAUS a WEINSBERG - dvě silné značky, které v roce 2021 vstupují do nového modelového roku ještě lépe a inovativněji. Těšit se můžete na novinky v řadě KNAUS BOXSTAR a BOXLIFE, a také ve WEINSBERG CaraBus a CaraTour, kde se nově objevuje velké panoramatické střešní okno SKYROOF umístěné vpředu (u vozidel s výškou H2), které poskytuje skvělý pocit prostoru a současně umožňuje dostatek světla v interiéru. Skvělou informací je, že toto nové panoramatické okno lze otevřít a má v sobě z výroby zaintegrovanou jako síť proti hmyzu, tak samozřejmě zatemňovací clonu.

panoramatické střešní okno SKYROOF

Nová inovativní výklopná střecha umístěná v BOXSTAR, BOXLIFE a WEINSBERG CUV (s podvozky L2H2, L4H2 a L5H2) zase nabízí velké plus, pokud jde o prostor. Jako absolutní novinka v oboru je konstruována pomocí kompaktní, extrémně stabilní technologie LFI (vstřikování dlouhého vlákna). Aby bylo dosaženo optimálních podmínek pohybu vzduchu a světla, je integrovaná střecha umístěna přímo nad bočním vstupním prostorem do vozidla. Kromě toho je tato střecha aerodynamicky optimalizována pro nízký odpor vzduchu na silnici.

Určitě vás bude bavit její útulný interiér s okolním osvětlením a integrovanými světly na čtení, průduchy na topení a velká pohodlná matrace (2 x 1,35 m), která poskytuje příjemné spaní. Nutno dodat, že uzavřená spodní konstrukce rozbalovací střechy, která má větrací kanály pro matraci, zvyšuje tuhost a nosnost střechy. Matrace samotná je nyní ještě lépe odvětrána přídavnou textilií, aby se účinně zabránilo tvorbě vlhkosti. Pro ty, kteří chtějí sledovat film nebo číst elektronickou knihu v posteli, je jistě potěšující informací přítomnost USB zásuvky. Pokud budete chtít ležet na čerstvém vzduchu, síť proti komárům vás ochrání před nezvanými návštěvníky. Kromě této konvertibilní funkce je zde také zajištěn stín.

útulný interiér s okolním osvětlením a integrovanými světly na čtení

Před pokračováním v jízdě se výklopná střecha ručně sklopí pomocí smyčky, a poté již jen leží na rovině tohoto nového CUV, čímž se šetří místo. Aby byl zachován půdorys vozidla CUV, byl rám vysunuté střechy rozšířen tak, aby odpovídal délce vozidla. Další novinkou je nově vyvinutý držák markýzy, včetně dešťového odtokového kanálku, který se perfektně hodí k rámu, a to jak vizuálně, tak i prakticky.

výklopnou střechu rychle sklopíte pomocí smyčky

Na další detailní popis novinek se těšte v našem dalším příspěvku. Zaměříme se na další novinky této společnosti.

Váš Hykro tým